| Wydrukuj

Bezpieczeństwo w drodze do szkoły, w czasie ferii, w domu, w sieci i w wakacje – to tematy lekcji dla pierwszoklasistów, które przez cały rok w pomorskich szkołach prowadzili policjanci i strażacy. Efektem tych spotkań, oprócz zdobytej wiedzy, były także rysunki wykonane przez dzieci. Podczas dzisiejszej gali, w sali teatralnej budynku neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego, autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody.

Chcemy uczyć dzieci bezpiecznych zachowań już od najmłodszych lat. Dzisiejszą galą zamykamy rok szkolny, nabytą wiedzę dzieci będą mogły wykorzystać praktycznie. Cieszymy się, że zajęcia udało się przeprowadzić dla ponad sześciu tysięcy uczniów. Liczymy na kolejne edycje programu - mówił Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, który już po raz trzeci współorganizował i patronował akcji.

Przedsięwzięcie wspierali także nadinsp. Jarosław Rzymkowski, komendant wojewódzki policji w Gdańsku, nadbryg. Tomasz Komoszyński, komendant wojewódzki państwowej straży pożarnej, Delegatura Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Gdyni, Fundacja Lotos i Fundacja Energa.


Ostatnio zmieniany: