| Wydrukuj

Wspieraj polskich producentów, krajową gospodarkę i rolnictwo. Wybieraj żywność ze znakiem „Produkt polski”- zachęca Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które właśnie rozpoczęło kampanię informacyjną.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, dotyczącym łatwiejszej identyfikacji produktów wytworzonych z polskich surowców, wprowadzone zostały przepisy ustalające jednolite kryteria. Umożliwią one producentom żywności podawanie na opakowaniu informacji o krajowym pochodzeniu poprzez oznaczenie „Produkt polski”. Znak, dzięki prostej grafice nawiązującej do polskiej flagi, jest łatwo zauważalny przez konsumentów.

Ogólnopolska kampanii informacyjnej pod hasłem „Produkt polski” oficjalnie rozpoczęła się 11 września br. podczas konferencji prasowej Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Założeniem kampanii jest budowanie patriotyzmu konsumenckiego oraz zwiększenie rozpoznawalności oznaczenia „Produkt polski” zarówno wśród producentów, jak i konsumentów.

Ministerstwo zaprasza wszystkich zainteresowanych do włączenia się w akcję m.in. poprzez publikacje na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych plakatu informacyjnego lub umieszczanie w wybranych miejscach wydrukowanego plakatu.

Materiały do pobrania i szczegółowe informacje znajdują się na
stronie „Polska smakuje” w zakładce „Produkt polski”: https://www.polskasmakuje.pl/produkt-polski/pliki-do-pobrania/.

Materiały przygotowane są w taki sposób, aby można było dodać logo i nazwę firmy, organizacji czy instytucji. Na stronie www.polskasmakuje.pl powstanie również miejsce, w którym umieszczone zostaną logotypy i nazwy firm, organizacji, instytucji wspierających kampanię „Produkt polski”.

Źródło - www.gov.pl/web/rolnictwo


Ostatnio zmieniany: