| Wydrukuj

Żołnierzom niezłomnym i tym, którzy przeciwstawiali się komunistycznemu reżimowi po II wojnie światowej – poświęcony jest konkurs „Niezłomne historie” przygotowany przez Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha dla uczniów pomorskich szkół. To już czwarta edycja, do której zapraszamy młodych ludzi zainteresowanych historią, obdarzonych sprawnym piórem lub umiejętnościami plastycznymi.

W tym roku bowiem poszerzyliśmy konkurs o prace plastyczne. Ich forma jest dowolna, może to być zatem rysunek wykonany kredkami, grafika, akwarela, wyklejanka etc. Ważne, by zmieścić się w formacie nie przekraczającym A3.  Podobnie jest z konkursem literackim. Tak jak w latach ubiegłych wystarczy przelać na papier wspomnienie, historię, wiersz, czy wywiad (forma również jest dowolna) i przesłać do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Termin nadsyłania prac – 19  lutego 2020 roku.

Lista laureatów konkursu zostanie opublikowana 26 lutego 2020 roku na stronie internetowej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku oraz na portalu Facebook.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Prace oceniać będzie jury powołane i kierowane przez Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Ogłoszenie o konkursie, regulamin, formularz zgłoszeniowy, oświadczenia, klauzula informacyjna - do pobrania w załączeniu


Ostatnio zmieniany: