| Wydrukuj

Ze względu na bezpieczeństwo i dobro klientów Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-COV-2 i wprowadzeniem stanu epidemii, decyzją dyrektora generalnego urzędu wprowadzamy od 16 marca 2020 r. do odwołania zmiany w funkcjonowaniu PUW w Gdańsku.

Od środy (22 kwietnia br.) wprowadziliśmy możliwość wizyty w sprawach prowadzonych przez Wydział Infrastruktury. Wizyta w urzędzie będzie możliwa dopiero po telefonicznym umówieniu na konkretny dzień i godzinę! . W budynku PUW w Gdańsku, od strony ul. Rzeźnickiej otwarte zostały dwa pomieszczenia (na parterze, nr 10 i 14 ) dla klientów Wydziału Infrastruktury.

Wydział Infrastruktury - wizyta w urzędzie wyłącznie po umówieniu telefonicznym::
• Oddział Orzecznictwa (sprawy opatrzone sygnaturą WI-I ), umawianie wizyty - tel. 58 30 77 561
• Oddział Administracji Architektoniczno-Budowlanej (sprawy opatrzone sygnaturą WI-II) , umawianie wizyty - tel. 58 30 77 332
• Oddział Budownictwa Specjalnego (sprawy opatrzone sygnaturą WI-III ), umawianie wizyty - tel. 58 30 77 498
• Sekretariat wydziału 58 30 77 482
Ze względów bezpieczeństwa - w pokoju, oprócz pracownika urzędu, znajdować się będzie mogła tylko jedna osoba.

Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców od 18 maja 2020 r. wznawia bezpośrednią obsługę cudzoziemców dotyczącą - wydawania kart pobytu i realizacji wizyt zarezerwowanych elektronicznie.

Odbiór karty pobytu możliwy będzie wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty.
•  telefonicznie pod numerem 58 30 77 466
•  kierując zgłoszenie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W ramach wizyty zarezerwowanej elektronicznie obsługiwani będą wyłącznie klienci, którzy posiadają rezerwację w celu:
•   złożenia wniosku legalizującego pobyt (w tym złożenia odcisków linii papilarnych do złożonych wcześniej wniosków)
•  uzupełnienia lub odbioru dokumentów.

Rozpoczniemy również wyznaczanie nowych terminów odwołanych wizyt elektronicznych.

W trakcie wizyty prosimy o bezwzględne stosowanie powszechnie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego (m.in. obowiązek noszenia maseczek oraz zachowywanie odstępu). Prosimy o dezynfekcję rąk (pojemniki z płynem dezynfekującym znajdują się przed wejściem do sali obsługi oraz w samej sali).

 1.    Klienci, we wszystkich sprawach prowadzonych przez Pomorski Urząd Wojewódzki, mogą kontaktować się z pracownikami urzędu (od poniedziałku do piątku) wyłącznie telefonicznie i mailowo lub przesyłać korespondencję pocztą tradycyjną oraz za pośrednictwem ePUAP.
Kontakty :
a)    lista wydziałów PUW:
strona internetowa - http://www.gdansk.uw.gov.pl/urzad/wydzialy - kliknij
BIP - https://uwgdansk.bip.gov.pl/wydzialy/wykaz-wydzialow.html - kliknij
b)    Zespół Obsługi Klienta :
Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku
ul. Okopowa 21/27
80- 810 Gdańsk
tel. 58 307 76 95 fax 58 307 73 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

c)    adres ESP (skrytki ePUAP) Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku:
/bntc34p17l/ezd

2.    W niezbędnych przypadkach pracownicy Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, skontaktują się (telefonicznie/ mailowo/listownie) z klientami, aby umówić osobistą wizytę w urzędzie.

3.    Przy wejściu do budynków urzędu w Gdańsku (przy ul. Okopowej 21/27, wejście B), w Gdyni (przy ul. Legionów 130) oraz w Słupsku (ul. Jana Pawła II 1) wystawione zostały skrzynki, do których klienci mogą wrzucać dokumenty (będą podlegały rejestracji), a także informacje, prośby lub wnioski do urzędników o kontakt telefoniczny lub mejlowy.
W przypadku potrzeby otrzymania potwierdzenia przyjęcia złożonej dokumentacji, należy taką informację zawrzeć wraz ze złożonym dokumentem w kopercie. Potwierdzenie złożenia dokumentów nastąpi za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres wskazany przez Państwa wraz z informacją, do której komórki organizacyjnej sprawa została przekazana, łącznie z podaniem numeru telefonu i adresem e-mailowym poczty elektronicznej ww. komórki.

4.    Wszelkie zmiany w zasadach funkcjonowania Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku będą umieszczane na stronie internetowej www.gdansk.uw.gov.pl – kliknij, na profilu Facebook oraz na drzwiach wejściowych budynków urzędu i jego delegatur.

5.    Urząd nie przyjmuje klientów (z wyłączeniem sytuacji wyżej podanych). W sprawie wszystkich wizyt umówionych do tej pory telefonicznie, mejlowo, przez rezerwację internetową lub bezpośrednio z pracownikami urzędu, prosimy o kontakt telefoniczny lub mejlowy.


Ostatnio zmieniany: