Na zdjęciu (od lewej)Tomasz Augustyniak, dyrektor WSSE w Gdańsku, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Rektor AP w Słupsku Zbigniew Osadowski Na zdjęciu (od lewej)Tomasz Augustyniak, dyrektor WSSE w Gdańsku, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Rektor AP w Słupsku Zbigniew Osadowski
| Wydrukuj

Po Gdańsku i Gdyni, trzecie mobilne centrum pobrań oficjalnie otwarto w Słupsku. Dziennie, studenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego Akademii Pomorskiej pobierać będą od pacjentów 35 próbek. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich także temu centrum zapewnił wsparcie przekazując pieniądze na wyposażenie oraz środki ochrony osobistej dla pracowników.

Podczas otwarcia goście zwiedzili dziś również Centrum Symulacji Medycznych, które ma siedzibę na terenie kampusu uczelni.

Słupski punkt drive-thru powstał dzięki współpracy wojewody z Tomaszem Augustyniakiem, dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Gdańsku, dr. hab. inż. Zbigniewem Osadowskim, rektorem Akademii Pomorskiej w Słupsku, dr Moniką Waśkow, dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu AP, kmdr Tomaszem Laskowskim, dowódcą 7 Brygady Obrony Terytorialnej, prof. dr hab. Marcinem Gruchałą, rektorem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Jakubem Kraszewskim, dyrektorem naczelnym Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Centrum Diagnostyczne COVID -19 Dive Thru – Słupsk, ul. Bohaterów Westerplatte 64 (przy Akademii Pomorskiej).

Centrum czynne jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10 -13.

•  Telefoniczną obsługą pacjentów centrum zajmuje się call center UCK.

•  Rejestrować się można pod numerem tel. 58 727 05 05 , od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15 oraz w weekendy od 9 do 12.

Jak działają punkty testowe covid?
Testy pobierane są po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Rejestratorzy na podstawie odpowiedzi na pytania kwalifikują pacjentów do bezpłatnego badania (trzeba przyjechać samochodem osobowym). Podczas badania pacjent pozostaje w swoim samochodzie. Z auta nie można wysiadać. Osoby, które dotrą do centrum komunikacją miejską, rowerem, czy pieszo nie będą mogły skorzystać z testu. Trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości ponieważ przed badaniem pacjenci identyfikowani są na podstawie dokumentu tożsamości z numerem PESEL. Wymaz pobierany jest z nosogardzieli i  przekazywany do WSSE w Gdańsku. Badania molekularne wykonywane są metodą RT-PCR. Pacjent wraca do domu, a o wynikach informowany jest telefonicznie.

W przyszłym tygodniu otwarte zostaną dwa kolejne centra – w Gdańsku i Chojnicach.

Pomorskie centra testowe - kliknij


Ostatnio zmieniany: