Wydrukuj tę stronę
|

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał Michała Bąkowskiego na stanowisko II Wicewojewody Pomorskiego. Nominację wręczył Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Michał Bąkowski urodził się w 1991 roku w Gdańsku. Ukończył studia na kierunku prawo, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w kancelariach prawnych, zajmując się zagadnieniami z zakresu prawa administracyjnego. W swojej praktyce zawodowej wielokrotnie występował w charakterze pełnomocnika, zarządzał projektami oraz koordynował specjalistyczne zespoły prawne.

Od 2015 roku związany z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie pozostaje zatrudniony jako pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego. W ramach swoich obowiązków zajmuje się problematyką: prawa administracyjnego, postępowania administracyjnego, postępowania sądowoadministracyjnego oraz egzekucji administracyjnej. Autor publikacji z zakresu prawa administracyjnego oraz uczestnik wielu konferencji naukowych.

Od dnia 27 maja 2020 roku sprawuje urząd II Wicewojewody Pomorskiego.


Ostatnio zmieniany: