| Wydrukuj

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich podpisał dziś z Januszem Golińskim, wójtem gminy Cedry Wielkie umowy dotyczące przebudowy dróg gminnych w ramach FDS oraz utworzenia klubu „Senior +”.

- Cieszy, że Gmina Cedry Wielkie tak sprawnie, dzięki dotacjom z FDS, realizuje inwestycje drogowe i infrastrukturalne. Miałem dziś także okazję obejrzeć halę sportową, która powstała dzięki wsparciu z budżetu państwa. To widoczny przykład doskonałego inwestowania w rozwój młodzieży – powiedział wojewoda.

Dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych w gminie przebudowane zostaną ulice Unisława i Wschodnia w Trutnowach Drugich, ul. Serowa w Leszkowych oraz drogi w Długim Polu Pierwszym oraz Długim Polu. Gmina Cedry Wielkie otrzyma na realizacje inwestycji 2 794 000 zł (całkowita wartość zadań – 5 588 000,00 zł). Pieniądze pozwolą na wykonanie zjazdów, poboczy, chodników, nawierzchni oraz oznakowań.

To nie pierwsze dofinansowanie dla gminy Cedry Wielkie z FDS. Dziś wojewoda wizytował dwie inwestycje. Na przebudowę ul. Ogrodowej i Leśnej w Cedrach Wielkich przekazano gminie 2 624 537 zł rządowego wsparcia.

Gmina Cedry Wielkie otrzyma również dofinansowanie w ramach programu „Senior +”. Utworzony i wyposażony zostanie klub dla seniorów w Cedrach Wielkich. Rządowa dotacja wyniosła 150 000 zł, a koszt całej inwestycji opiewa na 203 350 zł.


Ostatnio zmieniany: