Fot arch. 2019 r. - uroczystość przekazania nowego wozu dla jednej z pomorskich jednostek OSP z udziałem wojewody. Strażacy (ochotnicy i zawodowi) systematycznie otrzymują nowy sprzęt dzięki zakupom z budżetu państwa. Fot arch. 2019 r. - uroczystość przekazania nowego wozu dla jednej z pomorskich jednostek OSP z udziałem wojewody. Strażacy (ochotnicy i zawodowi) systematycznie otrzymują nowy sprzęt dzięki zakupom z budżetu państwa.
| Wydrukuj

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki. To profrekwencyjna inicjatywa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wartość jednego samochodu to niemal 800 000 tys. zł. - Pragnę zaapelować do wójtów, burmistrzów i radnych z naszego województwa, byśmy razem do ostatniej chwili walczyli o jak najwyższą frekwencję wyborczą. Gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją, otrzyma od komendanta głównego PSP środki na sfinansowanie w całości średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego - mówi Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

W 2019 roku strażacy ochotnicy na miejscu akcji, jako pierwsi, byli ponad 200 tys. razy, a w tym już ponad 100 tysięcy. Walczmy o wysoką frekwencję!

Wytyczne dotyczące zakupu wozów w ramach akcji „Bitwa o wozy”- https://www.gov.pl/web/mswia/wytyczne-dotyczace-zakupu-wozow-w-ramach-akcji-bitwa-o-wozy


Ostatnio zmieniany: