| Wydrukuj

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich uroczyście wręczył dziś powołania pięciu konsultantom wojewódzkim na pierwszą lub kolejną kadencję. W dziedzinie chorób zakaźnych funkcję tę (od 23 marca br.) pełni dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz, w dziedzinie psychiatrii (od 17 marca br.) - lek. med. Blanka Skrzypkowska - Brancewicz, w dziedzinie genetyki klinicznej (od 17 marca br.) dr hab. n. med. Beata Lipska – Ziętkiewicz, w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego (od 20 kwietnia br.) - dr n. o zdr. Krystyna Paszko i w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją  (od 16 czerwca br.) - dr hab. n.m. Barbara Kochańska.

- Gratuluję i dziękuję za przyjęcie obowiązków. Funkcja konsultanta wojewódzkiego to prestiż, potwierdzenie umiejętności, kompetencji, doświadczenia ale przede wszystkim zaufania środowiska medycznego. Wiem, że w każdej sytuacji możemy liczyć na Państwa wsparcie i pomoc. Udowodniły to trudne, kryzysowe sytuacje związane z epidemią SARS -C oV - 2 . Wspólna praca przyniosła efekty,. Dziś, Pomorskie znajduje się na górze tabeli z najniższą zachorowalnością na 100 tys. mieszkańców.To sukces nas wszystkich. Bardzo za to dziękuję - powiedział wojewoda.

Ze względu na sytuację epidemiczną, organizacja uroczystości nie była możliwa w terminach powołania konsultantów.

Zadaniem konsultantów jest prowadzenie nadzoru nad doskonaleniem zawodowym lekarzy. Ponadto, w ich kompetencjach leży doradztwo i kontrola m.in. nowych metod leczenia, diagnostyki, pielęgnacji oraz dostępności i jakości świadczeń zdrowotnych.  Kadencja trwa 5 lat.

Lista konsultantów wojewódzkich - kliknij 

Ostatnio zmieniany: