| Wydrukuj

Do 5 000 zł dofinansowania, na przydomowe instalacje, które magazynują wody opadowe lub roztopowe, będzie można otrzymać z programu Moja Woda. Nabór wniosków, który prowadzić będzie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, rozpocznie się 1 lipca 2020 r.

Dla kogo
Program skierowany jest do właścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Koszty kwalifikowane
Koszty kwalifikowane obejmują zakup, montaż, budowę i uruchomienie następujących instalacji:
- przewodów odprowadzających wody opadowe zebrane z rynien, wpustów do zbiornika nadziemnego, podziemnego, otwartego lub zamkniętego, szczelnego lub infiltracyjnego;
- instalacji rozsączającej, zbiornika retencyjnego nadziemnego, podziemnego, otwartego lub zamkniętego, szczelnego lub infiltracyjnego;
- elementów do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody.

Dofinansowanie
W ramach programu można otrzymać do 5 000 zł dotacji, ale nie więcej niż 80% kosztów kwalifikowanych, które zostały poniesione po 1 czerwca 2020 r.

Ogólnopolski budżet programu
Do rozdysponowania w 16 województwach jest 100 mln zł. Środki zostaną wykorzystane  w latach 2020 – 2024.

Składanie wniosków
Program Moja Woda ogłoszony został przez Ministerstwo Klimatu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku prowadzić będzie nabór wniosków w trybie ciągłym. Przyjmowanie wniosków rozpocznie się 1 lipca 2020 r.

Kontakt z pracownikami WFOŚiGW w Gdańsku - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Ostatnio zmieniany: