| Wydrukuj

Fundusz Inwestycji Lokalnych oraz Fundusz Patriotyczny to główne tematy dzisiejszej wizyty Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego na Pomorzu.  Premierowi towarzyszył Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z samorządowcami w Chojnicach.Szef rządu wręczył przedstawicielom samorządów z powiatu chojnickiego oraz człuchowskiego promesy  na dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Samorządy województwa pomorskiego otrzymały z programu  łącznie 385 400 719 zł , w tym 337 976 997 zł na inwestycje gminne i 47 423 722 zł na powiatowe.

- Szczególnie potrzebne jest wsparcie dla tego regionu. Bardzo ważne jest, żebyśmy dzięki  Rzadowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych potrafili przebrnąć przez ten kryzys w sposób możliwie szybki. Chcemy rozwijać infrastrukturę miast takich jak Chojnice, Człuchów, Kościerzyna i Kartuzy (…) – podkreślił Premier.

Premier spotkał się również z mieszkańcami Człuchowa oraz Czarnego.

Podczas wizyty w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Czarnem Prezes Rady Ministrów zapowiedział utworzenie Funduszu Patriotycznego :

- W najbliższym czasie powołamy Fundusz Patriotyczny, który będzie służył budowaniu postaw patriotycznych. Będzie wspierał pasjonatów historii i tych, którzy uczestniczą w grupach rekonstrukcyjnych i poszukiwawczych pamiątek i przeszłości (...). Chcemy wspierać polskich naukowców, którzy będą szerzyli myśl patriotyczną, odszukiwali z przeszłości ślady polskości i na tym budowali naszą wielką przyszłość - powiedział szef rządu.


Ostatnio zmieniany: