fot. PSP Tczew fot. PSP Tczew
| Wydrukuj

Na trasie A1, o godz. 5.45, w miejscowości Stanisławie, na 18 kilometrze w stronę Gdańska, doszło do wypadku autokaru. Podróżowało nim ze Śląska do Mikoszewa 31 osób – dzieci, młodzież i 8 opiekunów. Autobus wypadł z trasy i dachował. 4 osoby są ciężko ranne, 5 średnio, pozostałe lekko. Poszkodowani trafili do szpitali w Gdańsku, Elblągu, Grudziądzu, Starogardzie Gdańskim. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich był na miejscu zdarzenia.

- Pierwszy zastęp PSP był na miejscu wypadku o godzinie 5.55, w trzy minuty później przyjechały karetki pogotowia. W akcji uczestniczyły 2 zespoły ratownictwa lotniczego i 13 ZRM – mówił wojewoda podczas konferencji prasowej.

58 301 17 34  - numer infolinii w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim dla rodzin i bliskich osób poszkodowanych w wypadku autokaru na autostradzie A1.

Pomoc psychologiczna dla rodziców dzieci poszkodowanych w wypadku :

508 293 279 (całodobowo, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Gdańsku)
787 960 860  (do godz.20, Fundacja Fosa)

Policja prowadzi śledztwo, na razie przyczyna wypadku nie jest znana. Wiadomo, że kierowca był trzeźwy.

Aktualizacja, godz.12.15
Większość uczestników wypadku autokaru do poniedziałku pozostanie w szpitalach na obserwacji. Cztery osoby są w stanie ciężkim. Poszkodowani przebywają w szpitalach w Gdańsku, Gdyni, Kościerzynie, Grudziądzu, Elblągu, Tczewie i Starogardzie Gdańskim. Wszystkim zapewniono pomoc psychologiczną.
Wojewoda Pomorski pozostaje w stałym kontakcie z Wojewodą Śląskim. 


Ostatnio zmieniany: