Na zdjeciu (od prawej): wojewoda Dariusz Drelich, ambasador Paul Pierre Jean Schmit i konsul Tomasz Kopoczyński Na zdjeciu (od prawej): wojewoda Dariusz Drelich, ambasador Paul Pierre Jean Schmit i konsul Tomasz Kopoczyński
| Wydrukuj

Ambasador Wielkiego Księstwa Luksemburga - JE Paul Pierre Jean Schmit był dziś gościem Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha. Była to pierwsza wizyta ambasadora w Pomorskiem. Listy uwierzytelniające Prezydentowi RP - Ambasador Luksemburga złożył 15 września 2020  br. Z wykształcenia jest politologiem, piastował m.in. funkcję ambasadora w Portugalii i Republice Cabo Verde.

Ambasadorowi towarzyszył Tomasz Kopoczyński, konsul honorowy WKL.

Wielkie Księstwo Luksemburga (stolica Luksemburg, ludność 613 894, języki: luksemburski, francuski i niemiecki) - państwo w zachodniej części Europy, graniczące z Niemcami na wschodzie, z Francją na południu i z Belgią na zachodzie. Należy do "Beneluksu” (unia gospodarcza z Belgią i Holandią). Głową państwa jest Wielki Książę Henryk. Luksemburg jest jedynym Wielkim Księstwem na świecie. Blisko jedna trzecia kraju pokryta jest lasami. Jako pierwsze państwo na świecie, w marcu tego roku, wprowadziło bezpłatny transport publiczny na terenie kraju.


Ostatnio zmieniany: