| Wydrukuj

 W piątek, 15 stycznia rozpoczyna się proces rejestracji na powszechne szczepienia Polaków przeciwko COVID-19. Sprawdź gdzie i kiedy.

Terminy szczepienia przeciw COVID-19
•    15 stycznia rozpoczyna się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat (urodzeni w 1941 roku i wcześniej)
•    22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia (urodzeni w 1951 roku i wcześniej)
•    25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów

Mapa punktów szczepień (aktualizowana na bieżąco): https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Jak się zarejestrować?
•    Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

•    Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj. W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

•    Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

Od 15 stycznia każdy, kto skończył 18. rok życia, będzie mógł zgłosić chęć zaszczepienia się online.

Zgłoszenia dla osób 18-69 lat - jak to będzie można zrobić?
•    Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
•    Na adres mejlowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
•    Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
•    Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
•    Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin

 FORMULARZ ZGŁOSZENIA - https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/

Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie.

#SzczepimySię. Pytania i odpowiedzi - https://www.gov.pl/web/szczepimysie/pytania-i-odpowiedzi

Najważniejsze informacje - www.gov.pl/szczepimysie


 


Ostatnio zmieniany: