| Wydrukuj
Roztopy i związane z nimi ewentualne podtopienia, czy powodzie w newralgicznych punktach województwa m.in. Żuław Wiślanych były powodem zwołania przez Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Stany pomorskich rzek utrzymując się na poziomie średnim, natomiast morza na niskim.
IMGW wydał ostrzeżenie hydrologiczne o możliwym przekroczeniu stanów ostrzegawczych i alarmowych Wisły od ujścia Narwi do zbiornika we Włocławku. I to właśnie od dalszych warunków hydrologicznych na tym odcinku będzie zależał rozwój sytuacji w Pomorskim.
 
Jednostki straży pożarnej, policji i wojska są gotowe do podjęcia działań. Służby monitorują stan wałów przeciwpowodziowych i poziomy wód. Dysponują niezbędnym sprzętem .
Na bieżąco są analizowane ostrzeżenia i prognozy IMGW. Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie uczestniczy w akcji łamania lodu na Wiśle.
 
W posiedzeniu uczestniczył Komendant Wojewódzki PSP, Komendant Wojewódzki Policji, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, Komendant 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej , przedstawiciele : Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej , PGW Wody Polskie, urzędu marszałkowskiego. starostw powiatów – kwidzyńskiego, malborskiego, tczewskiego, gdańskiego, kwidzyńskiego, sztumskiego, nowodworskiego oraz m. Gdańska.

Ostatnio zmieniany: