| Wydrukuj

Jeszcze więcej pieniędzy na rozwój naszego regionu! Rząd premiera Mateusza Morawieckiego rozstrzygnął kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – do jednostek samorządu terytorialnego trafi kolejna transza środków z 13,5 mld zł.

Dzięki wsparciu będziemy mogli zrealizować planowane inwestycje m.in. przebudować byłą siedzibę Sądu Rejonowego w Kartuzach na potrzeby Starostwa Powiatowego w Kartuzach i powiatowego nadzoru budowlanego (8 mln zł), przebudować i wyposażyć pawilon w oddziale dla młodzieży w  Szpitalu Psychiatrycznym w Starogardzie Gdańskim (5 mln zł dla Marszałka Województwa Pomorskiego),  przebudować obiekt na  potrzeby OSP w Starym Targu (2 075 992, 95 zł dla gminy Stary Targ), zrewitalizować część starego rynku w Słupsku (4 mln zł dla Słupska) itd.  

Do tej pory, w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych,  samorządy województwa pomorskiego otrzymały 622 466 634, 27 zł .  Rządowe środki na inwestycje zmieniają oblicze naszego regionu!

Zrównoważony rozwój – RFIL dla małych gmin i dużych miast w całej Polsce
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Środki przekazane przez rząd można wykorzystać m.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy remont dróg – a także inne, niezbędne lokalnie działania.

W sumie,  Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wypłaci jednostkom samorządu terytorialnego ponad 13 mld złotych:
•    6 mld zł – środki, które trafiły latem 2020 roku do wszystkich gmin i powiatów w całej Polsce
•    4,35 mld zł – środki przyznane jednostkom samorządu terytorialnego w ramach konkursu w grudniu 2020 roku
•    1,65 mld zł – środki przyznawane jednostkom samorządu terytorialnego w ramach drugiego konkursu – przyznane właśnie teraz
•    1 mld zł – skierowany do gmin górskich z przeznaczeniem na zakupy inwestycyjne lub inwestycje w ogólnodostępną infrastrukturę turystyczną oraz w infrastrukturę komunalną związaną z usługami turystycznymi (nabór wniosków zakończył się 12 lutego 2021 r.)

Jakie działania zostaną zrealizowane w naszym regionie?
Kolejny zastrzyk pieniędzy z budżetu państwa w wysokości 91 491 731,32 zł, przyznany w II konkursie RFIL, pozwoli nam zrealizować ważne lokalne inwestycje (wyniki w załączniku).

Chcesz sprawdzić, jakie dofinansowanie otrzymała konkretna gmina?
Skorzystaj z wyszukiwarki! – kliknij

Wyniki poprzedniego naboru - https://www.gdansk.uw.gov.pl/5035-fundusz-inwestycji-lokalnych-ponad-600-mln-zl-dla-pomorskiego

Więcej informacji na temat programu RFIL możesz znaleźć - kliknij

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – impuls inwestycyjny dla samorządów w czasie pandemii
RFIL to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. To także ogromny impuls inwestycyjny dla regionów.

Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Do tej pory, we wszystkich naborach prowadzonych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, gminy złożyły łącznie 21 370 wniosków. Program w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju. Pieniądze z RFIL trafiły np. do Łodzi, Warszawy, Krakowa czy Poznania, ale też niewielkich miejscowości – nierzadko do tych gmin, które były niedoinwestowane w poprzednich latach.

RFIL to wsparcie nie tylko dla samorządów, ale też firm, które realizują inwestycje oraz samych mieszkańców – użytkowników nowych dróg, parków czy osób korzystających z obiektów turystyczno-rekreacyjnych.

Najważniejsze rządowe programy i inwestycje w Pomorskiem w naszej specjalnej zakładcehttps://www.gdansk.uw.gov.pl/pomorskie-inwestycje-rzadowe

 


Ostatnio zmieniany: