| Wydrukuj

Od 1 do 3 maja, w Gdyni przy ul. Zawiszy Czarnego, zaszczepiono wszystkich chętnych, czyli 2110 osób! Dziś po południu Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich odwiedził mobilny punkt szczepień i podziękował kadrze medycznej z Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni i żołnierzom z 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy pomagali w sprawnym przeprowadzeniu naszej akcji.

Przez ostatnie trzy dni w całej Polsce odbyła się akcja „Zaszczep się w majówkę”. Personel medyczny był do dyspozycji we wszystkich szesnastu miastach wojewódzkich. Pacjenci byli szczepieni jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. Szczepionka ta powoduje, że układ odpornościowy, czyli naturalna obrona organizmu, wytwarza przeciwciała oraz wyspecjalizowane białe krwinki, które działają przeciwko wirusowi, zapewniając w ten sposób ochronę przed COVID-19. Pamiętaj, że wszystkie szczepionki zostały wcześniej przebadane i są bezpieczne.

Gdynia, punkt szczepień przy ul. Zawiszy Czarnego 1 (pierwszy dzień akcji "Zaszczep się w majówkę")

Gdynia, punkt szczepień przy ul. Zawiszy Czarnego 1 (drugi dzień akcji "Zaszczep się w majówkę")

Gdynia, punkt szczepień przy ul. Zawiszy Czarnego 1 (trzeci dzień akcji "Zaszczep się w majówkę"). Pani Małgorzata z Rumi zamknęła listę chętnych do szczepienia

Szczepieni byli wszyscy zainteresowani z aktywnym e-skierowaniem, którzy nie wybrali wcześniej terminu i miejsca swojego szczepienia. Akcja miała również charakter edukacyjny. Przez trzy dni wolontariusze oraz personel medyczny odpowiadali na wszystkie pytania związane z Narodowym Programem Szczepień.

Kto jeszcze może się zaszczepić?
Wszyscy powyżej 30. roku życia, którzy wypełnili formularz w pierwszym kwartale roku, mają aktywne e-skierowanie i mogą się zapisywać. Dodatkowo trwa rejestracja dla kolejnych roczników zgodnie z harmonogramem:
• 4 maja – roczniki 1988-1989,
• 5 maja – roczniki 1990-1991,
• 6 maja – roczniki 1992-1993,
• 7 maja – roczniki 1994-1996,
• 8 maja – roczniki 1997-1999,
• 9 maja – roczniki 2000-2003.

Od 4 maja zarejestrować się mogą także osoby w wieku 18-29 lat, które już między styczniem a marcem zadeklarowały chęć przyjęcia szczepionki.

Do 9 maja wszystkie osoby powyżej 18. roku życia będą miały wystawione e-skierowanie. Oznacza to, że po tym terminie każda pełnoletnia osoba będzie mogła już zarejestrować się na szczepienie.

Jeśli nie zgłosiłeś się w dniu, kiedy startowała rejestracja dla Twojej grupy wiekowej – nic straconego! Będziesz mógł to zrobić później, w dowolnym terminie.

Jak zapisać się na szczepienie?
Masz 4 sposoby, żeby zapisać się na szczepienie bez wychodzenia z domu.
1.    Zadzwoń na bezpłatną infolinię 989,
Do zapisu potrzebujesz nr PESEL. W ten sposób zarejestrujesz również swoich rodziców czy dziadków. Pamiętaj, że infolinia działa od godz. 6
2.    Wyślij SMS – o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333,
Wysyłając wiadomość SMS, połączysz się z systemem, który przeprowadzi Cię przez rejestrację krok po kroku. Zostaniesz poproszony o podanie nr PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. Po zakończeniu rejestracji – na dobę przed zaplanowanym szczepieniem – otrzymasz wiadomość SMS z przypomnieniem terminu i miejsca szczepienia.
3.    Dokonaj e-rejestracji na stronie głównej pacjent.gov.pl – zalogujesz się Profilem Zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (tzw. e-dowód),
Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej Twojego adresu. Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz powiadomienie SMS, a dzień przed planowanym terminem system przypomni Ci o szczepieniu.
4.    Skontaktuj się z punktem szczepień – najlepiej telefonicznie.

Numery do punktów szczepień znajdziesz m.in. na stronie na - https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/. Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia.


Ostatnio zmieniany: