| Wydrukuj

W Komendzie Wojewódzkiej PSP w Gdańsku odbył się uroczysty apel z udziałem m.in. nadbryg. Krzysztofa Hejduka, zastępcy komendanta głównego PSP, Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelich i st. bryg. Piotra Sochy, komendanta wojewódzkiego  PSP w Gdańsku. Wyróżniono 53 strażaków, awanse otrzymało siedemnastu funkcjonariuszy PSP (szesnastu na pierwszy stopień oficerki oraz jeden na stopień aspirancki).

- W obliczu zagrożenia zawsze stajecie w pierwszym szeregu, aby ratować innych. Jesteście pierwsi na miejscu zdarzenia, gotowi do najtrudniejszych działań. Tak dzieje się również od początku pandemii Covid-19. Realizowaliście transporty, wspieraliście zespoły ratownictwa medycznego, nadal pomagacie seniorom dotrzeć na szczepienia. Wasze działania podczas walki z koronawirusem są nieocenione. W imieniu mieszkańców Pomorskiego i własnym serdecznie Wam dziękuję za odpowiedzialną służbę, za odwagę i poświęcenie – podkreślił wojewoda  Dariusz Drelich.

W pomorskiej PSP służy 1600 strażaków. Rocznie wyjeżdżają do kilkudziesięciu tysięcy akcji (32 tys. w ub. r.).  W latach 2016-2020 pomorska PSP otrzymała m.in. 53 specjalistyczne samochody (9 147 630 zł).
    


Ostatnio zmieniany: