| Wydrukuj

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich spotkał się dziś ze strażakami  Komendy Powiatowej PSP w Tczewie. Uroczystość była okazją do wręczenia awansów i Medali za Długoletnią Służbę. W jednostce służy 74 strażaków, corocznie wyjeżdżają do ok. 1,5 tysiąca akcji. W uroczystości wzięli udział poseł Kazimierz Smoliński, st. bryg. Piotr Socha, szef pomorskich strażaków oraz władze samorządowe.

- Dziękuję wam, że zawsze jesteście pierwsi na miejscu zdarzenia, gotowi do najtrudniejszych działań.  Tak jak w sierpniu ubiegłego roku, gdy doszło do wypadku  autokaru na autostradzie A1. (…) W imieniu mieszkańców Pomorskiego i własnym serdecznie Wam dziękuję za odpowiedzialną służbę, za odwagę i poświęcenie – mówił wojewoda  Dariusz Drelich.

KP PSP w Tczewie jest jedną z dwóch w Pomorskiem (obok  gdańskiej) posiadających specjalistyczną grupę ratownictwa technicznego (m.in. pomoc przy wypadkach komunikacyjnych z udziałem samochodów ciężarowych, uszkodzonej infrastrukturze np. zawalony budynek). Jednostka dysponuje także siedmioma wozami bojowymi i czterema operacyjnymi.
Ostatnio zmieniany: