| Wydrukuj

Realizacja planów inwestycyjnych Politechniki Gdańskiej - to główny temat dzisiejszego spotkania prof. dr hab. inż. Krzysztofa Wilde, rektora uczelni z Dariuszem Drelichem, wojewodą pomorskim.

Wśród projektów PG jest m.in. Centrum Ekoinnowacji. To jedno z czterech nowo powołanych centrów badawczych uczelni, które powstały po otrzymaniu przez nią statusu "uczelni badawczej" (program MNiSW "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza").

Centrum umożliwi wdrażanie nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań wpisujących się w ideę budowania miast i przestrzeni ekologicznych. Będą przygotowywane przez kompetentne kadry naukowe - głównie z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska PG, które oprócz kształcenia studentów mają prowadzić projekty badawcze na potrzeby ekologicznego rozwoju infrastruktury budowlanej, przemysłowej oraz transportowej.

Budowa centrum ma kosztować 97 mln złotych - to m.in. środki własne PG i dotacje z Unii Europejskiej. Politechnika planuje rozpisać przetrag na budowę w IV kwartale tego roku.


Ostatnio zmieniany: