Wydrukuj tę stronę
|

Ochotnicza Straż Pożarna SP Mściszewice otrzymała z Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach specjalny samochód pożarniczy. Kluczyki do wozu przekazał dziś Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

W uroczystości wzięli udział m.in. Małgorzata Zwiercan, sekretarz Prezesa Rady Ministrów, st. bryg. Piotr Socha, szef pomorskich strażaków, Bogdan Łapa, starosta powiatu kartuskiego i Maria Stencel, sołtys Mściszewic.

-  (…) Nie bez przyczyny straż pożarna czy państwowa, czy ochotnicza od lat darzona jest powszechnym szacunkiem. Wykonujecie trudną i odpowiedzialną służbę, narażając własne zdrowie, a niekiedy życie. Dziękuję za postawę, za odwagę i poświęcenie. Dziękuję, że zawsze jesteście pierwsi na miejscu zdarzenia, że niesiecie pomoc i otuchę poszkodowanym – mówił wojewoda Dariusz Drelich.

OSP Mściszewice, włączona w 2015 roku do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, liczy 64 strażaków ochotników. W ubiegłym roku brali udział w 28 akcjach. Dysponują dwoma wozami pożarniczymi. Samochód od KP PSP w Kartuzach wyposażony jest m in. w agregat prądotwórczy, myjkę ciśnieniową i wyciągarkę samochodową ze sterownikiem.

Jednostka powstała 28 października 1933 roku. Pierwszą strażnicę oddano do użytku w 1966 roku, a sztandar nadano w roku 1983.

W latach 2016 - 2020 PSP i OSP otrzymały łącznie 31 093 070,00 zł dofinansowania z budżetu państwa na zakup 147 samochodów (53 dla 37 jednostek PSP i 94 dla 93 jednostek OSP).
Tydzień temu, osiemnaście Ochotniczych Straży Pożarnych z Pomorskiego odebrało promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dofinansowanie do zakupu nowych wozów wyniesie 5 626 000 zł.


Ostatnio zmieniany: