| Wydrukuj

Kolejny odcinek S6 w województwie pomorskim przechodzi do fazy realizacji. Przybędzie 11 km drogi ekspresowej między Słupskiem a Lęborkiem.

Co obejmuje inwestycja
Zadanie obejmuje projekt i budowę ok. 11-kilometrowej drogi ekspresowej między Skórowem a Leśnicami. Trasa będzie dwujezdniowa, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz pasami awaryjnego postoju. Inwestycja uwzględnia budowę węzła drogowego Leśnice oraz pary Miejsc Obsługi Podróżnych kat. III w Darżewie (dla obu kierunków). Wykonawcą prac będzie firma Intercor. Jej oferta o wartości 344,4 mln zł uwzględnia przedłużenie okresu gwarancji jakości o 5 lat oraz skrócenie terminu realizacji kontraktu o 3 miesiące.  
 
Dodatkowe środki z budżetu państwa
To postępowanie przetargowe obejmuje odcinek drogi ekspresowej S6, realizowany po decyzji rządu o przeznaczeniu dodatkowych środków z budżetu państwa na budowę  trasy. Łącznie w przetargach są jeszcze cztery odcinki S6 między obwodnicą Słupska a Bożympolem Wielkim.
W realizacji i przetargach  
W województwie pomorskim w budowie są już trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią, o łącznej długości ok. 41 km. Dotychczas podpisano umowy na trzy fragmenty trasy: dwie na Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej (dwa zadania) oraz na budowę II jezdni istniejącej obwodnicy Słupska.  

Kolejne przetargi
W III kw. 2021 r. rozpoczną się przetargi na budowę odcinków od Koszalina do obwodnicy Słupska, dla których sporządzono już projekty budowlane. Całość trasy S6 w województwach pomorskim i zachodniopomorskim będzie oddana do ruchu w 2025 r.

Źródło - www.gddkia.gov.pl


Ostatnio zmieniany: