| Wydrukuj

„Budowa gminnego przedszkola w Zblewie wraz z miejscami parkingowymi i infrastrukturą towarzyszącą – etap II” z dodatkowym milionem złotych dofinansowania! Dotację z ogólnej rezerwy budżetowej przyznał premier Mateusz Morawiecki na wniosek wojewody Dariusza Drelicha. Dziś umowa została podpisana.

Powstanie siedem sal, plac zabaw i klub dziecięcy dla podopiecznych placówki. Dzieci, które już dziś uczą się ekologii i szacunku do przyrody, w nowej placówce o wdzięcznej nazwie "Leśna przygoda", będą mogły korzystać z naturalnych materiałów, produktów i wyposażenia. Wszystko jak ulał pasujące do otaczających lasów.

Inwestycja, której ukończenie planuje się w pierwszej połowie przyszłego roku, została dofinansowana:  274.450 zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa (2020 r.), 2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i 810 tys. zł z programu "Maluch+" .

Budynek, w którym aktualnie mieści się przedszkole w Zblewie nie spełnia norm (stara szkoła) i nie nadaje się do rozbudowy. Stąd konieczność realizacji nowego obiektu. „Leśna przygoda” znajduje się na malowniczym terenie - w sąsiedztwie deptaka łączącego tzw. Stare Zblewo z nowym osiedlem domków jednorodzinnych.

W gminie wiejskiej Zblewo mieszka 11,5 tys. mieszkańców. Gmina ma dwa przedszkola: w Zblewie i miejscowości Pinczyn (rozbudowane w 2019 r.)

Szczegółowe dane o inwestycjach i programach w Pomorskiem w zakładce - https://www.gdansk.uw.gov.pl/pomorskie-inwestycje-rzadowe

 


Ostatnio zmieniany: