| Wydrukuj

 „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Zbrodni Pomorskiej i Obławie Augustowskiej” – to tytuł konferencji popularnonaukowej, przygotowanej przez IPN i kuratorium oświaty dla uczniów, rodziców, nauczycieli, przedstawicieli samorządów i wszystkich zainteresowanych tematem. W spotkaniu brali udział m.in. Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki, Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, który objął wydarzenie honorowym patronatem, a także parlamentarzyści, przedstawiciele UG i duchowieństwa.

Wojewoda, gratulując organizatorom pomysłu i realizacji wydarzenia, podkreślił jak ważne jest szerzenie wiedzy na temat tych zbrodni - Odsłanianie i przypominanie prawdy to nasz obowiązek – dodał.

Konferencja to element, przygotowanego przez pomorskie i podlaskie kuratorium, Międzyregionalnego Patriotycznego Projektu Edukacyjnego „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej”. W jego ramach realizowane będą także konkursy: historyczno-literacki, fotograficzny i filmowy. Uczniowie wezmą też udział (jeśli pozwolą na to warunki epidemiczne) w uroczystościach Dnia Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej z lipca 1945 roku. Całość zakończy gala I edycji programu.

Konferencję, która odbywa się  Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, honorowym patronatem objęli: Minister Edukacji i Nauki, Wiceminister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Wojewoda Pomorski, Wojewoda Podlaski i Metropolita Gdański.


Ostatnio zmieniany: