Wydrukuj tę stronę
|

16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana im. Króla Kazimierza Jagiellończyka obchodzi  102.  rocznicę utworzenia.

W uroczystym apelu z okazji święta dywizji wziął dzisiaj udział Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Gościem święta był także Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

- Szczególnie dziękuję za służbę na granicy polsko-białoruskiej. Dwa tysiące żołnierzy, właśnie z 16. Dywizji Zmechanizowanej, codziennie służy na granicy, uszczelniając granicę, zapewniając bezpieczeństwo, przeciwdziałając nielegalnej migracji zza wschodniej granicy. To jest wielki wysiłek, ale to też wielka zasługa dla Polski – mówił minister Mariusz Błaszczak.

Jednym z podstawowych zadań 16. Dywizji Zmechanizowanej jest ochrona północno-wschodniej granicy kraju. Obecnie w jej skład wchodzi siedem jednostek wojskowych między innymi oddziały pancerne, artyleryjskie i przeciwlotnicze. Dowódcą 16 Dywizji Zmechanizowanej jest gen. dyw. Krzysztof Radomski.

Dowództwo 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej od 2017 roku stacjonowało w Białobrzegach. Wcześniej, przez 68 lat, siedzibą był Elbląg, a od 2019 r. to Olsztyn.Więcej o 16. Dywizji  Zmechanizowanej
 - www.wojsko-polskie.pl/16dz/


Ostatnio zmieniany: