| Wydrukuj

Samorządy powiatu puckiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (wcześniej FDS) w latach 2019 – 2021 otrzymały 30 673 079 zł dotacji na realizację 30,53 km dróg i 12 przejść dla pieszych. W Urzędzie Gminy Kosakowo, z udziałem Marcina Horały, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Dariusza Drelicha, wojewody pomorskiego i przedstawicieli samorządów odbyła się konferencja podsumowująca.

– Fundusz dróg samorządowych, fundusz inwestycji lokalnych czy polski ład  to tylko część rządowych programów, które są dużym wsparciem dla samorządów w realizacji ich zadań własnych. To spotkanie, to dobra okazja do wymiany doświadczeń i rozmowy na temat priorytetów inwestycyjnych, dotowanych z programów rządowych, w państwa samorządach – podkreślił wojewoda, dziękując także wiceministrowi Marcinowi Horale za wsparcie województwa pomorskiego na szczeblu rządowym.

Podczas spotkania wojewoda Dariusz Drelich podpisał z wójtem gminy Kosakowo Marcinem Majkiem - umowę o dofinansowaniu (8 780 160 zł) z FDS 2020 (lista rezerwowa) budowy dróg w Dębogórzu i Suchym Dworze.Przypomnijmy, że podobna konferencja - podsumowująca inwestycje realizowane w powiecie kartuskim (RFRD) - odbyła się 15 września br.

W latach 2019 – 2021  w ramach FDS/RFRD w Pomorskiem:
•    zrealizowano 464 zadania
•    wyremontowano i/lub zbudowano 752,66 km dróg
•    dofinansowanie wyniosło łącznie - 497 467 580 zł

Więcej o pomorskich inwestycjach i programach rządowych w zakładce - https://www.gdansk.uw.gov.pl/pomorskie-inwestycje-rzadowe


 


Ostatnio zmieniany: