| Wydrukuj

Od wprowadzenia sztandaru uczelni i odśpiewania hymnu państwowego -  na pokładzie Daru Młodzieży - rozpoczęła się inauguracja roku akademickiego 2021/2022 na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Gośćmi uroczystości byli m.in. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, Marek Gróbarczyk, pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej, a także Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, który odczytał list od Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

- Młodym ludziom, którzy w tym roku powiększa grono studentów, jak również starszym rocznikom, życzę wytrwałości, hartu ducha, nieustającego zapału w pogłębianiu wiedzy i bardzo dobrych wyników w pracy – napisała m.in. Marszałek Sejmu (cały list w załączeniu).

Gości i  studentów przywitał prof. dr. hab. inż. kpt. ż. w. Adam Weintrit, rektor UM. Wręczono także nagrody Ministra Infrastruktury.

- Uniwersytet Morski w Gdyni oraz wszystkie polskie uczelnie, które kształcą na potrzeby gospodarki morskiej, należą do światowej elity i kształcą studentów na najwyższym poziomie - podkreślił minister Przemysław Czarnek. 


Ostatnio zmieniany: