| Wydrukuj

Gdański Uniwersytet Medyczny rozpoczyna rok akademicki. W inauguracji wzięli dziś udział m.in. dr Adam Niedzielski, minister zdrowia i Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Wojewoda odczytał list Premiera RP Mateusza Morawieckiego, skierowany do uczestników i organizatorów uroczystej inauguracji roku akademickiego (w załączeniu) .

Dziękuję pracownikom uczelni za zaangażowanie, dziękuję prof. Tomaszowi Smiataczowi, konsultantowi wojewódzkiemu w dziedzinie chorób zakaźnych, a także studentom, którzy na ochotnika zgłaszali chęć pomocy w walce z epidemią koronawirusa. Taka postawa świadczy o profesjonalizmie i potencjale Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – powiedział m.in. wojewoda.

Minister Zdrowia podkreślił, że „wkraczamy w nowy rok akademicki z dużym poziomem optymizmu, ale i ostrożności. Chcemy, by nauka stacjonarna na wszystkich poziomach edukacji trwała jak najdłużej”.  Dodał także, że szczepienia są największym osiągnięciem naukowym zabezpieczającym zdrowie i uodparniającym na ryzyka ciężkiego przechodzenia choroby.

Uroczystość przyjęcia studentów na pierwszy rok studiów, połączono z wręczeniem nagród i odznaczeń,  a także nadaniem godności Aesculapius Gedanensis prof. Bolesławowi Rutkowskiemu.

Uroczystość odbyła się budynku Atheneum Gedanense Novum.

GUMed - https://gumed.edu.pl/

 


Ostatnio zmieniany: