Wydrukuj tę stronę
|

11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości ale również Dzień Służby Cywilnej. Z tej okazji, 38 wyróżniającym się pracownikom Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku – nagrody wręczyli dziś Michał Bąkowski, II wicewojewoda pomorski i Andrzej Spiker, dyrektor generalny urzędu. Uhonorowanym Koleżankom i Kolegom  - serdecznie gratulujemy!

W dniu Narodowego Święta Niepodległości pamiętamy także o ludziach, którzy współtworzyli instytucje odradzającego się państwa, w tym aparat administracyjny. To dzięki ich ofiarności, zaangażowaniu i odpowiedzialności zawód urzędnika cieszył się tak wielkim poważaniem  w okresie II Rzeczypospolitej. A praca w ustanowionej w 1922 roku państwowej służbie cywilnej była powodem do dumy.  Służba cywilna, w której Państwo dzisiaj pracują, pod wieloma względami różni się od tamtej sprzed stu lat. Dziś mamy swobodny dostęp do nowoczesnych technologii, edukacji i możliwości szkoleniowych. Jednak, podobnie jak sto lat temu, w codziennej, urzędniczej pracy wciąż najistotniejszy pozostaje etos służby Polsce i jej obywatelom – to fragment listu premiera Mateusza Morawieckiego do członków korpusu służby cywilnej.

List Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz szefa służby cywilnej Dobrosława Dowiat-Urbańskiego – w załączeniu.

Uroczystość odbyła się w sali im. L. Kaczyńskiego PUW w Gdańsku.
Ostatnio zmieniany: