Wydrukuj tę stronę
|

Od Mazurka Dąbrowskiego rozpoczął się dzisiejszy koncert pt. „Ojczyźnie i Jej Mistrzom. Niepodległa 2021” - przygotowany z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich od lat jest organizatorem koncertów z okazji święta 11 listopada. Cieszą się one niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców i na stałe weszły do kalendarza najważniejszych patriotyczno – artystycznych wydarzeń na Pomorzu.  Dziękujemy naszym gościom, że i w tym roku tak pięknie włączyli się w obchody.

Koncert (wstęp był wolny) odbył się w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku. Usłyszeliśmy m.in. pieśni O mój rozmarynie, Przybyli ułani, Dziewczyny z AK, Ojczyzna, Św. Wojciech,  Moniuszko, Dziś nie ma takiej wiosny. Wystąpili: Kasia Moś z zespołem, kwintet smyczkowy Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy Aukso, Grzegorz Wilk i Krystyna Durys. W poetycką podróż ze Zbigniewem Herbertem (Odpowiedź, Trzy wiersze z pamięci) zabrał nas aktor i reżyser - Andrzej Mastalerz.

Organizatorzy: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Metropolita Gdański -  ks. abp Tadeusz Wojda i dyrektor Muzeum II Wojny  Światowej w Gdańsku Grzegorz Berendt.
Koncert sfinansowany w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017 – 2022.
Sponsor koncertu - Port Gdynia.
Patroni medialni - TVP3 Gdańsk i Radio Gdańsk.

Koncert odbył się z zachowaniem zasad i ograniczeń związanych z pandemią COVID 19.  


Ostatnio zmieniany: