| Wydrukuj

- Tak jak człowiek od wieków walczył z morzem, tak nasz przemysł stoczniowy, okrętowy walczył po 89. roku, z nie zawsze przemyślaną transformacją, o przetrwanie. Stoczniowcy i portowcy wiedzą, jaka wartość została zagubiona – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w stoczniach grupy Remontowa Holding w Gdańsku. Towarzyszył mu Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Premier spotkał się z pracownikami stoczni, odpowiadał także na pytania dziennikarzy. Mówił m.in. o ludziach, którzy wierzyli w przemysł okrętowy i w polskie porty. Szef rządu zaznaczył, że ostatnie lata znaczą drogę ich dynamicznego rozwoju. - Na Bałtyku łączny przeładunek to 450 mln ton, a polskie porty to już ponad 100 mln ton – podkreślił. - Cieszę się, że budujemy tak szerokie spektrum różnych statków, okrętów. Ten prom został wybudowany w polskiej stoczni w ciągu dwóch lat, od deski kreślarskiej do stanu obecnego. Cieszę się, że budujemy takie kompetencje, które umożliwiają nam współtworzenie systemu bezpieczeństwa międzynarodowego. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy sprawili, że odnowienie się polskiego przemysłu stoczniowego stało się faktem – powiedział Prezes Rady Ministrów.Premier mówił także m.in. o  inwestycjach w morską energetykę wiatrową i nowe promy.

Remontowa Holding -  stoczniowa grupa kapitałowa, skupiająca ponad 20 firm (m.in. Remontowa Shipbuilding, Remontowa Shiprepair Yard, Remontowa Marine Design & Consulting, Remontowa Hydroster Systems, Remontowa LNG Systems, Remontowa Coating & Equipment, Remontowa Lighting Technologies).


Ostatnio zmieniany: