Wydrukuj tę stronę
|

Izba Administracji Skarbowej i Zakład Ubezpieczeń Społecznych pomogą w naliczaniu podatku w związku ze zmianami jakie wprowadził Polski Ład. O pomocy dla księgowych, przedsiębiorców i płatników składek na dzisiejszej konferencji prasowej poinformowali Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Aneta Pawłowska, dyrektor ZUS Oddział w Gdańsku i Barbara Bętkowska Cela, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Z nowych rozwiązań podatkowych skorzysta ponad 90 procent osób czyli ponad 18 mln Polaków.

- Chcemy przedstawić to co robimy, tak by wszystkie wątpliwości rozwiać jak najszybciej -  mówił w czasie konferencji wojewoda. 

Konsultacje w sprawie nowych przepisów, akcje informacyjne, spotkania czy webinary prowadzą dla podatników m.in. regionalny Oddział Izby Skarbowej w Gdańsku, Urzędy Skarbowe czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Urzędy skarbowe są czynne codziennie od godziny 08:00 do godziny 19:00. Eksperci odpowiadają na pytania, które pojawiają się w trakcie pracy księgowych oraz wspierają płatników by jak najszybciej zrozumieli zasady naliczania wynagrodzeń

Już jutro, we wtorek,18 stycznia o godz. 11.00 odbędzie się live chat dla pomorskich przedsiębiorców i podatników. Wciąż można się na niego zapisywać. Więcej informacji na temat czatu można znaleźć na stronie -   www.pomorskie.kas.gov.pl.

Na konsultacje i szkolenia zaprasza też Zakład Ubezpieczeń Społecznych.  W ramach pakietu wsparcia ZUS organizuje internetowe spotkania szkoleniowe podatników i płatników składek. Webinaria także rozpoczną się 18 stycznia. Przedsiębiorcy otrzymają na nie zaproszenia na profilu PUE. Płatnicy, którzy nie maja profilu na PUE mogą liczyć na zaproszenia mailowe bądź telefoniczne.

Dodatkowo ZUS prawdopodobnie w poniedziałek, 24 stycznia udostępni na swoich stronach kalkulator, który pozwoli przedsiębiorcom na wyliczenia składki zdrowotnej.


Ostatnio zmieniany: