| Wydrukuj

Na Starym Rynku w Pucku zaroiło się dziś od strażackich mundurów. Powodem spotkania był Dzień Strażaka, a co za tym idzie wręczenie awansów na wyższy stopień służbowy, wyróżnień i nagród. Gościem uroczystości, przygotowanej przez Komendę Powiatową PSP w Pucku, był Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

KP PSP w Pucku liczy 51 funkcjonariuszy. Obszarem ich działania jest powiat pucki, który zamieszkuje ponad 88 tys. osób. Strażacy mają do dyspozycji 11 wozów pożarniczych  i specjalistyczny sprzęt m.in. przenośne działko wodno – pianowe, ciężki zestaw narzędzi hydraulicznych, kamerę termowizyjną, skafandry z kamizelkami ratowniczymi do pracy w wodzie, pompy szlamowe, czy łódź hybrydową.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku JRG Puck otrzymała z budżetu państwa 433 410 zł na modernizację nawierzchni placu wewnętrznego, a z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19: 80 000 zł na zakup systemu napełniania butli powietrznych, 50 000 zł na namiot pneumatyczny z wyposażeniem,  31 930,80 zł na aparaty powietrzne i maski,  17 044 zł na środki ochrony indywidualnej strażaka i 12 540 zł  na sprzęt medyczny.

Warto także wspomnieć, że pod koniec 2021 roku do jednostki OSP Gnieżdżewo (powiat pucki) trafił nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy o wartości 848 946zł.

Historia powstania ochrony przeciwpożarowej na tym terenie jest trudna do ustalenia, ale za początek założenia zorganizowanej jednostki w Pucku przyjmuje się datę 27 maja 1889 r. Wtedy to zwołano ogólne zebranie mieszkańców, na którym powołano do życia ochotniczą straż pożarną. Akces zgłosiło 37 osób.


Ostatnio zmieniany: