| Wydrukuj

Pierwsi, mali pacjenci mogą już tu być przyjmowani dziś w nocy. Zmodernizowany Oddział Pediatryczny w Szpitalu Puckim  - bo o nim mowa - to 11 sal z łazienkami, pomieszczenie dla dzieci do lat 3, gabinety zabiegowe, lekarskie, sale izolacyjna i zabaw, a także miejsca dla opiekunów. Całość kosztowała 1 125 997,98 zł. Na otwarciu oddziału był dziś Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, który odczytał także list premiera Mateusza Morawieckiego. Inwestycja została dofinansowana z rezerwy ogólnej premiera 750 tys. złotych.

- Oddział pediatryczny to szczególne miejsce dla każdego szpitala. Musi spełniać wysokie wymagania, by zapewnić jak najlepszą jakość usług medycznych i bezpieczeństwo najmłodszym pacjentom. Wiem, że przebudowa tej części placówki była oczekiwanym od lat przedsięwzięciem i stanowiła wyzwanie dla jej dyrekcji i całego powiatu. (…) Mam nadzieję, że cała społeczność miasta i powiatu będzie dumna ze zmodernizowanego oddziału – napisał Prezes Rady Ministrów, dziękując za zaproszenie na uroczystość otwarcia (cały list w załączeniu).

Co prawda prace zakończyły się już jakiś czas temu ale z powodu remontu na oddziale internistycznym, otwarcie pediatrii, by nie zakłócać spokoju małych pacjentów – przesunięto.
Przy oddziale przygotowano także izbę przyjęć z  przewijakiem i toaletą dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wykonano ponadto kompleksową termomodernizację, którą finansowo wsparł Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  

Przypomnijmy, że w 2017 dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa (1 mln zł) szpital zbudował nowy łącznik z windą. Rok później, wojewoda Dariusz Drelich podpisał umowę o dofinansowaniu z rezerwy ogólnej budżetu państwa (3 mln zł)  budowy nowoczesnego bloku operacyjnego na oddziale chirurgii.


Ostatnio zmieniany: