| Wydrukuj

Od sześciu lat funkcjonariusze komend wojewódzkiej, miejskich i powiatowych policji  - uczą dzieci jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, do domu, czym jest bezpieczeństwo w sieci, jak zachowywać się w czasie ferii, czy wakacji. Uczniowie zapraszani są także do udziału w konkursie plastycznym. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich był gościem gali finałowej VI edycji konkursu połączonej z wystawą prac plastycznych uczniów. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Spotkanie odbyło się w sali teatralnej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego.

W tegorocznej edycji Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”, po raz pierwszy, podczas zajęć realizowanych przez strażaków użyto mobilnego symulatora zagrożenia pożarowego, dzięki któremu pokazano małym uczestnikom niebezpieczeństwa związane z pożarem w domu lub lesie. Ponadto, pilotażowo w niektórych placówkach przeprowadzono zajęcia o „bezpieczeństwie w małym świecie finansowym”. W zajęciach wzięli udział pierwszoklasiści z 93 pomorskich szkół podstawowych. Dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, plecaki z numerem alarmowym 112, puzzle i gadżety promujące bezpieczne zachowanie w sieci, a także odwiedziły sale edukacyjne „Ognik”, funkcjonujące przy jednostkach straży pożarnej.

Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy policji i partnerów programu – Wojewody Pomorskiego, pomorskiej komendzie straży pożarnej, Fundacji Energa, Fundacji Lotos, gdyńskiej delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Uniwersytetu Gdańskiego – corocznie szkolenie z bezpieczeństwa przechodzi kilka tysięcy pierwszoklasistów.

W przyszłym roku organizatorzy zaplanowali realizację kolejnych dwóch tematów o bezpieczeństwie w małym świecie finansowym, a także w środowisku naturalnym. Pomogą w tym specjaliści z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Oddziału Okręgowego  NBP w Gdańsku.Ostatnio zmieniany: