| Wydrukuj

W Gdyni, pod patronatem Premiera RP Mateusza Morawieckiego, który połączył się z uczestnikami telemostem, i z udziałem Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha rozpoczęła się piąta edycja Forum Wizja Rozwoju. Dwudniowe spotkanie, odbywające się w Akademii Marynarki Wojennej, to największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce. Eksperci ze świata biznesu i polityki oraz przedstawiciele nauki dyskutują o kluczowych wyzwaniach stojących przed Polską.

- Rok temu, tu na Forum Wizja Rozwoju, dyskutowaliśmy o pandemii,  która swoim oddziaływaniem uderzyła w podstawy globalnej gospodarki. Dziś nie tylko Polska ale i cały świat doświadcza skutków wojny, w zaatakowanej przez Rosję, Ukrainie. To trudny, tragiczny czas, w którym wiele rzeczy trzeba przedefiniować. Od tego jak w najbliższych miesiącach potoczą się losy wojny zależeć będzie przyszłość, kolejne lata i dekady. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że droga do osiągnięcia ekonomicznej równowagi będzie trudniejsza i pełna wyzwań. Wiemy, że u źródeł bezpieczeństwa leży silna gospodarka (…) – podkreślił wojewoda podczas otwarcia FWR, wskazując na znaczenie bezpieczeństwa energetycznego. - Najnowsze technologie, innowacje, odważne idee kadr zarządzających, wysoce wykwalifikowani pracownicy oraz stwarzające dogodne dla przedsiębiorstw zmiany legislacyjne rządu, umacniają pozycję ekonomiczną województwa pomorskiego. Potwierdzają to wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Pomorskie, jako jedno z niewielu województw w Polsce, może pochwalić się wzrostem liczby mieszkańców wsi - co jest wynikiem skutecznej realizacji strategii zrównoważonego rozwoju, a także wzrostem liczby mieszkań, dobrymi wskaźnikami zatrudnienia, czy bardzo niską stopą bezrobocia (…). – wskazał wojewoda.

 


Premier Mateusz Morawiecki połączył się z uczestnikami Forum telemostem.

Podczas Forum omawiane są tematy związane m.in. z szeroko pojętym bezpieczeństwem, energetyką, MEW, gospodarką morską, troską o lokalną tożsamość i rozwój społeczności lokalnych. Swoją kontynuację ma także Forum Kół Gospodyń Wiejskich, Kongres Srebrnej Gospodarki oraz Hackathon. Rozmowy odbywają się w panelach podzielonych na kilkanaście bloków tematycznych. Przyznawane również są Nagrody Gospodarcze Forum Wizja Rozwoju. Wyróżnienie ma charakter honorowy, a jej głównym celem jest promowanie polskich przedsiębiorstw za znaczące osiągnięcia gospodarcze, wpływające na rozwój narodowej gospodarki.


Ostatnio zmieniany: