| Wydrukuj

Zmiany w prawie podatkowym wchodzące w życie od 1 lipca 2022 roku to główny temat konferencji prasowej, która dziś odbyła się w sali im. L Kaczyńskiego PUW w Gdańsku. O głównych założeniach m.in. obniżeniu stawki PIT z 17 do 12 proc., uwzględnieniu składki zdrowotnej w rozliczeniu niektórych przedsiębiorców, likwidacji ulgi dla klasy średniej, kwocie wolnej i spotkaniach informacyjnych dla zainteresowanych mówili Artur Soboń - wiceminister finansów i Barbara Bętkowska - Cela, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku. Gospodarzem spotkania był Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

- Skala zmian podatkowych to 15 miliardów złotych, które zostaną w kieszeniach podatników. Zmiany mają aspekt prorodzinny i antybiurokratyczny bo niektóre obowiązki są likwidowane lub przekładane w czasie. To korzyść dla wszystkich podatników również przedsiębiorców (…). Wprowadzany pakiet zmian  to przede wszystkim większa przewidywalność i zrozumiałość przepisów – podkreślił wiceminister.

Na spotkania informacyjne dla wszystkich zainteresowanych zmianami podatkowymi zaprosiła Barbara Bętkowska - Cela, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku. Odbędą się one 28 czerwca br.

Wojewoda Pomorski dziękując za spotkanie i akcję Ministerstwa Finansów zaznaczył, że pomorskie urzędy skarbowe notują bardzo dobre oceny wśród pracodawców.

Więcej o zmianach w prawie podatkowym - kliknij

 


Ostatnio zmieniany: