| Wydrukuj

W dzień do 33 st. C, w nocy do 19 st. C na takie temperatury muszą przygotować się mieszkańcy Pomorskiego. IMGW prognozuje, że upał (stopień 2) utrzymywać się będzie przez kilka dni, choć we wtorek (28 bm.) nie są wykluczone burze. 

Przypominamy, że wysoka temperatura może być szczególnie niebezpieczna dla niemowląt i małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Wszyscy powinniśmy przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa. Starajmy się nie przebywać w pełnym słońcu. Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu w godzinach południowych. Każdy powinien pamiętać o wypijaniu dużej ilości wody i unikać zbędnego wysiłku fizycznego. Pamiętajmy o zwierzętach, które muszą mieć dostęp do świeżej wody i cienia.

Zachowajmy rozwagę podczas jazdy samochodem - w trakcie upałów nasza koncentracja jest osłabiona. Pod żadnym pozorem nie wolno też zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanym pojeździe.

Wysokie temperatury sprawiają, że wiele osób szuka ochłody w wodzie. Apelujemy o rozsądek i nieprzecenianie swoich możliwości w czasie wypoczynku nad wodą.

Więcej o pogodzie - http://meteo.imgw.pl/

 


Ostatnio zmieniany: