Pomorskie. Po przejściu frontu fot. pomorskie998
| Wydrukuj

W związku z przejściem frontu atmosferycznego nad terenem Pomorskiego, straż pożarna interweniowała 824 razy. Najbardziej ucierpiały powiaty słupski, kartuski i chojnicki. Bez prądu pozostaje nieco ponad 15 000 odbiorców (stan na godz.5). Z żywiołem walczyło 2518 strażaków (990 zastępów). Wczoraj, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, w powodu wydanych przez IMGW ostrzeżeń meteorologicznych, zwołał posiedzenie wojewódzkiego zespołu zarządzania kryzysowego, na którym omówiono procedury i działania służb w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych. Wojewoda dziękuje strażakom za ciężką pracę i pomoc niesioną mieszkańcom Pomorskiego, a także wypełnianie omówionych poleceń i zadań.

Strażacy wyjeżdżali 55 razy do uszkodzonych dachów (11 zerwanych), 46 interwencji dotyczyło uszkodzonych pojazdów, ponadto odpompowywali wodę, usuwali gałęzie i drzewa z ulic.

W miejscowości Wolność (powiat chojnicki) po uderzeniu drzewa w samochód osobowy, którym jechało 5 osób, trzy zostały ranne, w tym jedna ciężko. Ewakuowano uczestników festiwalu muzycznego w Gdyni ( został wznowiony o godz. 22.30). Na trasie kolejowej Twarda Góra - Morzeszczyn wiatr zerwał trakcję. Pociągi pasażerskie ruszyły z godzinnym opóźnieniem.  

IMGW nie wydał dalszych ostrzeżeń meteorologicznych. Sprawdź - http://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=true

 


Ostatnio zmieniany: