| Wydrukuj

Cd sześciu lat pomorska policja i Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich z początkiem wakacji inaugurują akcję „Bezpieczne wakacje”, realizowaną w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Tegoroczna, z udziałem  Marcina Horały, wiceministra infrastruktury, Dariusza Drelicha, wojewody pomorskiego, insp. Konrada Kobierskiego zastępcy komendanta pomorskiej policji i st. bryg. Tomasza Siemiętowskiego, zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP, rozpoczęła się na plaży w Brzeźnie.

W akcji chodzi przede wszystkim o propagowanie wśród dzieci i młodych ludzi właściwego zachowania podczas wypoczynku, zasad bezpiecznej kąpieli, uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie utonięć.

Policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku, a także Wydziału Kadr i Szkolenia, Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Gdańsku oraz Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku przygotowali stoisko profilaktyczne, rozmawiali z turystami o bezpieczeństwie, prezentowali sprzęt policyjny min. łódź motorowodną, organizowali konkursy, a policyjni instruktorzy pokazali techniki interwencji. Akcję przygotowali: KW PSP, CPR – operatorzy 112, WFOŚiGW, MSPiR w Gdyni, RZGW w Gdańsku, POPR w Gdyni i GOS.    

 

Fotorelacja na naszym profilu Facebook - https://www.facebook.com/PUWGdansk

 


Ostatnio zmieniany: