Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem - starcia wojsk polsko-litewsko-ruskich pod dowództwem Jagiełły z wojskami krzyżackimi. Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem - starcia wojsk polsko-litewsko-ruskich pod dowództwem Jagiełły z wojskami krzyżackimi.
| Wydrukuj

Miecze Grunwaldu przekazali sobie po raz 25. Od tylu bowiem lat, na polach między Stębarkiem, Łodwigowem i Ulnowem w Warmińsko - Mazurskiem, odbywa się inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem - historycznego starcia wojsk polsko-litewsko-ruskich pod dowództwem Władysława Jagiełły z wojskami krzyżackimi, dowodzonymi przez Ulricha von Jungingena. W obchodach 612. rocznicy historycznej bitwy uczestniczył wojewoda pomorski Dariusz Drelich.


Msza św. na polach Grunwaldu. Fot. (od lewej) Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, senator Bogusława Orzechowska, Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki.


Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Zwycięstwa Grunwaldzkiego.

 

Na pole walki wyszło ok. 1250 rekonstruktorów historycznych. I tak, jak 15 lipca 1410 roku - dziś też wygrali! Inscenizacja to jedno z największych wydarzeń prezentujących kulturę średniowiecza w Europie. „Dni Grunwaldu 2022” rozpoczęły się w środę (13.07.2022) , a zakończą w niedzielę (17.07.2022).

Wszystko o inscenizacji  Bitwy pod Grunwaldem - https://grunwald1410.pl/inscenizacja/

 Fotorelacja na naszym profilu facebook.

 


Ostatnio zmieniany: