Wydrukuj tę stronę
|

Kolejny milion złotych dofinansowania z budżetu państwa otrzymała gmina Zblewo na budowę przedszkola. Umowę podpisali dziś Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Artur Herold, wójt Zblewa.

W spotkaniu uczestniczył poseł Kazimierz Smoliński.

Dotacja (1 093 567 zł) przeznaczona jest na trzeci etap „budowy gminnego przedszkola w Zblewie wraz z miejscami parkingowymi i infrastrukturą towarzyszącą” . W lipcu zeszłego roku gmina, na II etap budowy, otrzymała milion złotych dotacji z ogólnej rezerwy budżetowej. Przyznał ją premier Mateusz Morawiecki na wniosek wojewody Dariusza Drelicha. Ponadto gmina otrzymała: 274.450 zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa (2020 r.), 2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (2020)  i 810 tys. zł z programu "Maluch+" .

Nowe przedszkole o nazwie "Leśna przygoda" - to siedem sal, plac zabaw i klub dziecięcy dla podopiecznych placówki. Dzieci, które wiedzą jak ważna jest przyroda i dlaczego powinniśmy ją szanować - w nowej placówce będą mogły korzystać z naturalnych materiałów, produktów i wyposażenia. „Leśna przygoda” znajduje się na malowniczym terenie - w sąsiedztwie deptaka łączącego tzw. Stare Zblewo z nowym osiedlem domków jednorodzinnych.

W gminie wiejskiej Zblewo mieszka 11,5 tys. mieszkańców. Gmina ma dwa przedszkola: w Zblewie i miejscowości Pinczyn (rozbudowane w 2019 r.)


Ostatnio zmieniany: