| Wydrukuj

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich i przedstawiciele 17 organizacji pozarządowych wspierających Ukraińców, którzy uciekli przed wojną na Pomorze, podpisali umowy dotacyjne. Spotkanie odbyło się w sali im. L. Kaczyńskiego PUW w Gdańsku.

Pomoc dla uciekających przed wojną Ukraińców trwa już ponad pół roku, od 24 lutego br.. - Już w 2-3 dobie od wybuchu wojny, tu na Pomorzy mieliśmy pierwszych uchodźców – przypomniał wojewoda. - Działały już punkty informacyjne i recepcyjne przygotowane przez administrację państwową we współpracy z samorządami, organizacjami i NSZZ Solidarność, przygotowywane były miejsca noclegowe. Mieszkańcy Pomorskiego przyjmowali uchodźców pod swój dach. Od początku, w akcje wspierające włączyło się bardzo wiele organizacji pozarządowych. Ich pomoc trwa do dziś. (…) Ten nabór i przyznane dotacje mają wesprzeć te działania, które państwo nadal prowadzicie.(…) Gratuluję i dziękuję za pomoc, za inicjatywy, za projekty, za Państwa pracę.

Zaproszenie do składania ofert na realizację zadań publicznych w celu zapewnienia pomocy obywatelom Ukrainy, przebywającym na terenie województwa pomorskiego, w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa -  zostało ogłoszone 27 lipca br. Oferty można było składać do 10 sierpnia br. Wsparcie otrzymało 17 organizacji pozarządowych. Łączne dofinansowanie wyniosło 1 700 000 zł.


Ostatnio zmieniany: