| Wydrukuj

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich był honorowym gościem finału siódmej już edycji konkursu historycznego Patria Nostra. Wojewoda odczytał także list Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, skierowany do organizatorów i uczestników spotkania. Patria Nostra to pięć niezależnych ale odbywających się jednocześnie konkursów.  I właśnie finał konkursu Północnego, adresowanego do uczniów z Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego oraz do młodzieży polskiej i polonijnej, odbył się dziś w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Konkurs PATRIA  NOSTRA (Nasza Ojczyzna) propaguje wiedzę o historii Polski i patriotyzmie Polaków.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu krótkiego filmu lub animacji dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski. Formuła konkursu sprzyja rozwojowi umiejętności animacji komputerowej i montażu filmowego, a także pozwala uczniom na zdobycie wiedzy o zagadnieniach pomijanych w obowiązkowych programach szkolnych. Prace to krótkie 50-cio sekundowe filmy i animacje wykonane różnymi technikami - poczynając od statycznych, ręcznie rysowanych plansz, poprzez animację poklatkową, film z udziałem aktorów (przeważnie samych uczniów) aż po tzw. Machinimę - animacje generowane z wykorzystaniem silników gier komputerowych.

Laureaci otrzymują nagrody finansowe oraz replikę szabli dla swojej szkoły, dodatkowo każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca, otrzymuje torbę z prezentami.  

Prace konkursowe zostaną wyemitowane na telebimach reklamowych znajdujących się w miejscach publicznych oraz opublikowane na stronie internetowej i mediach społecznościowych organizatora - konkurs-patrianostra.pl

List premiera w załączeniu.


Ostatnio zmieniany: