| Wydrukuj

Wojskowe targi służby i pracy organizowane są przez  Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji po raz pierwszy. W Kartuzach, które są jednym z 15 miast gospodarzy imprezy, gościł dziś wojewoda pomorski Dariusz Drelich. 

- Serdecznie witam na targach w Kartuzach, mieście, w którym pikniki wojskowe zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Stąd też wybór Kartuz jako miejsca na kolejne wydarzenie związane z polskim wojskiem.  Bardzo się cieszę, że możemy się tu spotkać -  podkreślił wojewoda podczas otwarcia.

- Dziękuję za odwiedzenie Wojskowych Targów Służby i Pracy. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie z przedstawicielami jednostek wojskowych oraz Wojskowych Centrów Rekrutacji pozwoli zapoznać się z możliwościami i perspektywami, jakie otwiera przed kandydatami Wojsko Polskie – to z kolei fragment listu (całość w załączeniu) skierowanego do uczestników targów od wicepremiera, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. List odczytał wojewoda. 

Targi to kompleksowy sposób informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i zawodowej.

Uczestnicy mogli porozmawiać z żołnierzami o specyfice zawodu, dowiedzieć się kto może podjąć to wyzwanie, jak wygląda procedura powołania, na jakie korzyści może liczyć osoba aplikująca do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, a także złożyć wniosek o powołanie do DZSW  lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej również mogli poznać oferty w poszczególnych jednostkach i instytucjach wojskowych.

Nie zabrakło pokazów sprzętu wojskowego (zestaw rakietowy POPRAD, wyrzutnia rakietowa WR-40 LANGUSTA, moździerz samobieżny RAK, kołowy transporter opancerzony ROSOMAK, RADAR MOBILNY  JELCZ RM-100,TRENAŻER STRZELECKI „CYKLOP” , ROBOT EXPERT, WYKRYWACZ BOMB FEREX, FOTEL KATAPULTOWY ) i działań żołnierzy. Można było również posłuchać orkiestry wojskowej Marynarki Wojennej i zespołów wokalnych m.in. z  klubu Marynarki Wojennej „Riwiera”.
Całość, tradycyjnie zakończyła wojskowa grochówka.

KARTUZY. WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY
•    17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota)
•    godz. 9 -18
•    Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Osiedle Wybickiego 33Ostatnio zmieniany: