| Wydrukuj

W czerskiej hali sportowej, wojewoda pomorski Dariusz Drelich spotkał się dziś z sołtysami województwa pomorskiego. Uroczystość zgromadziła przeszło 300 osób. - Bycie sołtysem to dowód ogromnego zaufania ale też zobowiązanie wobec tych, którzy Was na liderów wybrali. Życzę wszystkim Państwu dobrego zdrowia, pomyślności  i niespożytych pokładów energii do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji – powiedział wojewoda.

Przypomnijmy, że wojewoda od 2019 roku jest honorowym członkiem Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Pomorskiego. Wyróżnienie przyznał mu ówczesny prezes SSWP, społecznik, działacz i „Sołtys sołtysów” - śp. Jan Zaborowski.

Po uroczystości, wojewoda Dariusz Drelich podpisał z burmistrzem Czerska Przemysławem Bieskiem -Talewskim (w towarzystwie przedstawicieli sołectw, na terenie których realizowane będą inwestycje) umowę opiewającą na 1 880  564 zł. Dofinansowanie z tegorocznego Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostanie przeznaczone na budowę i przebudową ulic w Czersku, Łęgu i Rytlu.

Od 2019 roku gmina Czersk ramach RFRD otrzymała 13 492 964 zł dofinansowania na realizację 16 inwestycji (14,31 km dróg). Z kolei powiat chojnicki (łącznie z gminami) otrzymał 79 929 730 zł dofinansowania (53 inwestycje , 71,60 km dróg).

 

W spotkaniu zorganizowanym przez przedstawicieli: gminy Czersk, gdańskiego oddziału KRUS, Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, pomorskiego oddziału ARiMR i pruszczańskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - wzięli także udział posłowie Kazimierz Smoliński i Aleksander Mrówczyński, a także doradca prezydenta RP Marcin Drewa.

 

 


Ostatnio zmieniany: