| Wydrukuj

- Jesteście przedstawicielami wspaniałej służby, darzonej największym zaufaniem, bez której nie wyobrażamy sobie sprawnie funkcjonującego państwa. Wasz profesjonalizm, wasza odwaga w niesieniu pomocy, ratowaniu bliźnich i ich mienia to jedna z najważniejszych składowych budujących silne i bezpieczne państwo. Z serca za to dziękuję! – powiedział wojewoda podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka.

Uroczystości, w których wzięli udział m.in. wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała, zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła oraz pomorski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Piotr Socha, rozpoczęły się od mszy św. w Bazylice Mariackiej. Podczas uroczystego apelu, na Długim Targu w Gdańsku, nie zabrakło słów uznania, podziękowań, odznaczeń i awansów. Miło nam poinformować, że wojewoda otrzymał brązową odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

-- Cieszę się ze stale dokonujących się wielkich zmian. Tych technicznych, które czynią wasz wysiłek bardziej skutecznym, ale szczególnie ze wzbogacenia kadr strażackich o kobiety. Przede wszystkim jednak dziękuję, ze zawsze można na was liczyć, na waszą odwagę i kompetencje -  podkreślił wojewoda.

Po apelu, wojewoda w Komendzie Wojewódzkiej PSP oficjalnie otworzył - Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP.


Ostatnio zmieniany: