| Wydrukuj

O rozbudowie, doposażeniu i funkcjonowaniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, podczas konferencji zorganizowanej przez zarząd placówki, rozmawiali dziś wojewoda pomorski Dariusz Drelich i Marcin Horała, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. 

- Rozbudowa i nowy sprzęt zapewni szybszą wstępną diagnostykę oraz możliwość przyjęcia większej liczby pacjentów. To kluczowe w sytuacji zagrożenia życia pacjenta, ale nie tylko. Kolejne inwestycje zwiększą dostępność do służby zdrowia i usług medycznych. Szpital w Kościerzynie jest naszą wizytówką, która świadczy o jednostce skutecznie chroniącej zdrowie -  podkreślił wojewoda. - Polityka naszego rządu jest polityką budowania i tworzenia nowych rozwiązań także w bezpieczeństwie zdrowotnym.. Dziękuję zarządowi i wszystkim pracownikom szpitala, którzy pracują nad przywróceniem szans na normalne życie bardzo wielu pacjentów, uratowaniem ich życia i powrotem do zdrowia. Wasza służba jest absolutnie kluczowa dla życia i zdrowia mieszkańców regionu.

Koszt doposażenia wyniesie 5 907 187,47 zł (dofinansowanie UE: 4 207 362,76 zł).

W grudniu ubiegłego roku odbyła się prezentacja obiektów Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, które zostały poddane termomodernizacji. Koszt: 14,5 mln zł (dofinansowanie UE: 11 523 323,27 zł, dofinansowanie z budżetu państwa - 889 446,86 zł, dofinansowanie samorządu województwa pomorskiego - 1488 454 zł, wkład własny szpitala - 629 790,62 zł).

Przypomnijmy, że wojewoda pomorski Dariusz Drelich w tym roku uczestniczył w otwarciu Oddziału Leczenia Chorób Kręgosłupa w Szpitalu Marynarki Wojennej, nowego Uniwersyteckiego Centrum Stomatologicznego oraz Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży „Young FOSA” w Kolbudach.Ostatnio zmieniany: