| Wydrukuj

W Bydgoszczy, na obiektach Klubu Sportowego „Gwiazda” Bydgoszcz odbyły się trzydniowe Mistrzostwa Polski Urzędów Wojewódzkich w Piłce Nożnej o przechodni Puchar Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Drużyna piłkarska Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, wspomagana zawodnikami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, zajęła  dobre, mocne 5 miejsce! Gratulujemy!

Turniej odbywał się po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią, a w zawodach uczestniczyło 9 drużyn reprezentujących województwa -  podlaskie, podkarpackie, kujawsko-pomorskie, śląskie, lubuskie, mazowieckie, zachodnio-pomorskie, wielkopolskie i pomorskie.

Drużyna PUW w Gdańsku nie była uważana za faworyta rozgrywek, tym bardziej rywali zaskoczyła nieustępliwość, determinacja i organizacja gry zarówno defensywnej, jak i ofensywnej gdańszczan. W zgodnej opinii obserwatorów jednym z lepszych spotkań turnieju był mecz PUW w Gdańsku z Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie, który co prawda zakończył się remisem 1-1, ale były to jedyne punkty stracone przez ekipę ze stolicy Podkarpacia – późniejszych zwycięzców turnieju.

Słowa uznania kierowane są również pod adresem gospodarza, czyli Kujawsko Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, który wysoko postawił poprzeczkę na boisku, jak i pod względem organizacyjnym, zajmując ostatecznie 3 miejsce.
Drużyna Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku zakończyła rywalizację na wysokim 5 miejscu, które jest najlepszym jak do tej pory osiągnięciem. W zgodnej opinii kapitana i drużyny  to nie jest ich ostatnie słowo i za rok – jak obiecują- staną na podium!


Ostatnio zmieniany: