Fot. remiza.pl Fot. remiza.pl
| Wydrukuj

W Żukowie, na drodze krajowej 20, o godzinie 3. 40 doszło do tragicznego wypadku. Jadący do zdarzenia w Małkowie - także śmiertelnego wypadku - wóz strażacki OSP Żukowo zahaczył o naczepę tira. Samochód przewrócił się. Śmierć poniosło dwoje ochotników: 21 - letnia kobieta i 24 - letni mężczyzna, a troje innych druhów trafiło do szpitala.

Na miejscu trwają czynności, ruch na krajowej 20-tce jest utrudniony. Droga od Żukowa do Miszewa jest zamknięta. Policjanci zorganizowali objazd przez Pępowo.

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - Rodzinie tragicznie Zmarłych, a także ich Bliskim, Przyjaciołom, Współpracownikom z OSP Żukowo i całej braci strażackiej - składa wyrazy głębokiego współczucia i łączy się z nimi w modlitwie.
Wieczny odpoczynek racz dać im Panie.

Aktualizacja
Komenda Główna PSP poinformowała, że dziś o godz. 18 jednostki PSP i OSP w całym kraju oddadzą hołd tragicznie zmarłym (włączenie sygnałów świetlno - dźwiękowych i minuta ciszy). Również o godz. 18 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie odprawiona zostanie msza święta za tragicznie zmarłych i poszkodowanych w wypadku.

Kondolencje rodzinom i bliskim ofiar złożyli Prezydent RP Andrzej Duda, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński i Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Aktualizacja
W południe zakończyły się utrudnienia na drodze krajowej nr 20 w Żukowie. Przejezdna jest także droga w Małkowie, gdzie miał miejsce pierwszy wypadek, w którym zginął kierowca.


Ostatnio zmieniany: